Problém s ukradenými mobilními telefony, iPhony a mini-tablety dosahuje v některých městech světa takových obřích rozměrů, že některé místní policejní okrsky musely věnovat celé speciální oddíly na boj s tímto typem kriminality. A ty, v odezvu na stále rostoucí zločinnost a krádeže všech gadgetů, začaly navrhovat velmi originální postup, jak se s chmatáky vypořádat.
Státní zástupce Eric Schneiderman (z New Yorku) a právník George Gascón (pro změnu zase ze San Francisco District) zahájili iniciativu, jenž pojmenovali Secure Our Smartphones (S.O.S.) Initiative. Do ní dále spadají všelijací podobní lidé – od právníků, přes policejní šéfy, až po správce městských oblastí třeba. A všichni volají po tom, aby měla často kradená moderní mobilní technika tzv. „Kill Switch“, či také „Knoflík Smrti“.
Jak napovídá jeho jméno, Kill Switch by se postaral, aby ukradený gadget zloději k ničemu nebyl, protože by se prostě na dálku zablokoval a zničil po odeslání zprávy původním majitelem. Iniciativa by tedy určitě po vejití ve známost na zločinnost mohla mít asi takový vliv, jako kdyby každý potenciální zloděj věděl, že za dveřmi každičkého domu trůní nabitá dvojka.
Jelikož smartphone vlastní nějaká polovina lidí (uvažováno USA), je zřejmé, že potenciální podhoubí pro zločinnost zde je a není jistě zanedbatelné. Filozofie zástupců nového přístupu je tedy jasná: proč řešit něco složitě policií, jenž většinou stejně nic nenajde, když to jde udělat na dálku spolehlivěji a jen technicky?
Mimochodem, ani ne před týdnem ohlásila společnost Apple (doposud vyvíjející iOS 7), že by v jejím příštím systému měla být dost podobná funkce – uživatelé platformy po ní prý toužili již po nějaký čas. A tato funkce bude fungovat tak, že když svoje zařízení ztratíte a někdo jej zkusí vymazat nebo vypnout Find My iPhone, objeví se výzva k zadání hesla (Apple ID) a nedá pokoj, dokud heslo nebude správně.
Zdroj: Dvice.com