Za oné situace, že se v běžném životě prakticky neustále ocitáte bez energie v ty nejnevhodnější situace, možná bude na čase zvážit pár alternativních napájecích možností. Dokonce i tehdy, když se zdá, že nemáte na výběr, pořád je totiž šance, že budete skórovat.
1. Ruční nabíječky
Spousta výrobců příslušenství pro mobilní techniku připravila vlastní verzi ručních mechanických generátorů proudu, ovšem to, co potřebujete pro mobily, je model s malou ruční kličkou a USB výstupem. Poté už zbývá jen točit a točit a… Populární modely často nabízejí i další integrované funkce: vestavěný akumulátor, FM tuner, svítilnu, solární mini-panýlek na zádech jako záložní cestu nabíjení, … A jak jsou podobné hračky efektivní vlastně? Když budete 1 minutu točit jako o život, dočkáte se dalších 30 sekund pro psaní textové zprávy.
2. Solární nabíječky
V poslední době docela populární řešení, kterému hraje do not i jeho stále levnější produkce. Má to určitě pár problémů – jako třeba ten nejzákladnější, že beze slunce jste prostě nahraní, takže raději myslete i zde na zadní kolečka. Solární nabíječky mívají povětšinou též vestavěný akumulátor pro časy, kdy není zajištěn stálý přísun paprsků a za druhé, jsou stále velmi rozumně malých rozměrů i tehdy, když mívají třeba 1500 mAh kapacity pro slunce i váš gadget.
3. Palivové články
Firma Lilliputian Systems, Inc. nabízí dobíjecí produkt známý jako „nectar power pods“, jenž se dají používat pro pohon mobilů a tedy klidně i malých tabletů. Autoři recenzí tvrdí, že zařízení má velikost zapalovače Zippo a nabije vaše zařízení na 100 %, přičemž jedna náplň vystačí na 10-14 nabití. Palivem zde není jedovatý methanol či obdobné očekávané svinstvo typu letecký petrolej, ale starý dobrý butan. I zde je USB port, takže připojit lze dnes skrze něj na dobíjení prakticky cokoliv. Toto zařízení velikosti dlaně prý lze používat i v letadlech.
4. Nabíjení vařící vodou
Firma TES New Energy Company nabízí produkt zaměřený v první řadě na „kempaře“ všeho druhu, dá se ale jistě použít i v mobilní branži. Tento kousek využívá jiného fyzického prostředku k dobití – vaření vody. Cena není malá, modely Wonder Pot 7, 20 a 30 stojí 125 USD až 550 USD. Opravdu vše, co s nimi potřebujete, je táborový oheň (obecně jakýkoliv zdroj tepla) a toto příslušenství. Filozofie tohoto zařízení je tedy prostá – dokud máte sirky, vodu a dřevo, po tuto dobu máte i elektřinu.
Zdroj: HellAndroid.com