Samsung je asi největším výrobcem smartphonů s Androidem. Jeho slávu mu přinesly především velice úspěšné modely Galaxy S a S II. Nyní se na trh dostal i další nástupce těchto zařízení s označením Samsung Galaxy S III. Tento smartphone byl velice očekáván již před oficiálním představením a různé zvěsti a drby zabývající se jeho podobou kolují mezi lidmi už delší dobu. Nyní se „S trojka“ konečně dostala na pulty obchodů a můžeme se tedy podívat, zda nový Samsung dosáhne alespoň podobných kvalit jako jeho předchůdci.
Samsung S III se může chlubit především Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a rychlým čtyřjádrovým procesorem Snapdragon s frekvencí 1.4 GHz, který má k dispozici 1 GB operační paměti. Dalším esem v rukávu je 8 MPx fotoaparát s možností nahrávání 1080p HD videa a také velký displej s rozlišením 720p. Nicméně displej vyvolal mnoho nespokojenosti a otázek, protože i když by S III měl být jasná vlajková loď Samsungu, je vybaven Super AMOLED displejem s kritizovanou PenTile maticí. Kvalita obrazu tohoto displeje nikdy nebude na úrovni displejů Super AMOLED Plus, který je osazen například v Samsungu Galaxy S II. Samsung však reagoval na nespokojené poznámky tvrzením, že u Super AMOLED Plus displejů jde kvalita obrazů po 2-3 letech používání rapidně dolů. Super AMOLED displeje jsou na tom s životností prý mnohem lépe. I s tímto handicapem je displej u S III skvělý a naprosté většině uživatelů bude vyhovovat.
Pokud se podíváme na přední stranu S III, vypadá to, že design vznikl zkřížením čelních stran smartphonů Galaxy S II a Galaxy Nexus. Není to vůbec špatné. Na přední straně se nachází i hardwarové tlačítko home a dotykové tlačítka zpět a menu. Celé tělo telefonu je z plastu. I když to není obyčejný plast, ale je to pěkný, tenký, lesklý plast určitě by neuškodilo, kdyby konečně Samsung oblékl svou vlajkovou loď do nějakého modernějšího a odolnějšího materiálu. Přece jen slovní spojení „plastový smartphone za patnáct tisíc“ nezní uplně nejlépe.
Na horní hraně telefonu najdete 3.5 mm jack konektor a druhý mikrofon pro redukci hluku. Tlačítko pro ovládání hlasitosti se nachází na levé hraně a tlačítko pro zapínání a vypínání najdeme na pravé hraně. Na zádech „S trojky“ najdete reproduktor, LED blesk a čočku fotoaparátu. Pod krytem baterie se nachází microSIM slot a slot na microSD karty.
Galaxy S III je skvěle vybaven i po softwarové stránce. Špatným příkladem je však služba S Voice, která by měla zastávat funkci Siri od Applu. Bohužel S Voice Siri nesahá ani po kotníky, funguje pouze výjimečně a obecně je s tímto programem špatná domluva. Mnohem lépe je na tom S Beam, což je služba, která umožňuje sdílet fotografie, kontaktní informace, webové stránky i další multimediální obsah s dalšími uživateli Galaxy S III pomocí NFC. Pochválit můžeme také program, který rozpoznává obličeje přátel na fotografiích.
Samsung TouchWiz UI prošlo menšími změnami, ale pořád se jedná o uživatelské prostředí, na které jsou zákazníci Samsungu zvyklí. Galaxy S II nastavil laťku opravdu vysoko a S III ji zase o kus posunul, nicméně nejedná se o žádné extrémní vylepšení a mnozí zákazníci patrně budou zklamáni, protože od S III toho čekali příliš mnoho. Galaxy S III prostě není žádným oslnivým smartphonem, ale stále se jedná o solidní telefon, který je schopen porovnávat se s mobilní špičkou.
Zdroj: BGR