Jedna studie, do níž dnes zaboříme nos, poukázala na zajímavý paradox – Google Play je plný aplikací, jenž nepracují právě optimálně s jeho napájecími prostředky.
Kdyby měl náhodný uživatel jakéhokoliv mobilního zařízení sdělit, jaká věc ho u jeho miláčka nejvíce trápí, můžeme si takřka se 100 % jistotou vsadit na to, že by na jedné z prvních pozic řekl: „Výdrž“! Je tolik věcí, které akumulátor vytěžuje – bezdrátové sítě, displej, rychlé procesory, hry, … No zkrátka, velmi silně pochybujeme, že narazíte někdy v životě na ctitele Androidů, jenž si bude stěžovat na příliš dlouhou výdrž zařízení…
Nedávný průzkum badatelů z Purdue University ale ukázal cosi znepokojivého o aplikacích. Jde o to, že řada vývojářů špatně nakládá s jistým Android API, které má na starosti uspat zařízení poté, co se provedl nějaký úkol. Za oné situace, že je s ním zacházeno vskutku špatně, se tedy aplikace stabilně budí a stav akumulátoru mizí doslova před očima.
Řečeným problémem trpí 22 % náhodně vybraných aplikací z Google Play. Platí však, že se tento problém týká většiny mobilních platforem a nejen Androidů. Jak se s tím poprat? Uživatel nemá mnoho cestiček, jak věc poznat. Z jeho pohledu se zdá, že je smartphone vypnutý.
Pomoci by snad prý ale mohly speciální nástroje určené ke sledování aktivity aplikací a prostředků, které spotřebovaly. Popřípadě vypozorování veškerých podezřelých změn ve výdrži po nainstalování toho či onoho.
Zdroj?: Android Authority.com