Označení RAZR se může pyšnit dlouhou historií, protože zde je již od roku 2004. Tehdy byl RAZR modelem vyšší třídy. Měl velmi tenký profil a hlíníkovou konstrukci, což byla v té době značka luxusu. Krátce po zahájení prodeje se RAZR V3 stal jedním z nejprodávanějších telefonů vůbec. Od té doby Motorola vydala nespočet nástupců tohoto úspěšného modelu. Motorola zaznamenala i další úspěchy. Kultovními se staly i modely Droid a Droid X. Bohužel označení Droid patří společnosti Verizon, takže RAZR by měl být návratem ke skvělým telefonům od Motoroly.
Hardware
Tloušťka telefonu dosahuje oslnivé hodnoty 7.1 mm. Přímý konkurent – Samsung Galaxy S II se může chlubit 8.49 mm, takže na tomto poli jednoznačně vítězí Motorola. Je jasné, že všechny „vnitřnosti“ se nemohly vejít do tak tenkého těla, takže RAZR má na horní straně zad menší bouli, tloušťka telefonu v tomto místě je asi 10.6 mm. Inženýrům z Motoroly se podařilo vměstnat všechny konektory na jedno místo. Pohromadě jsou tedy Jack, HDMI a microUSB konektor. Najdete je na horní hraně telefonu. Veškerá hardwarová tlačítka se nachází na pravé hraně a sloty na micro SIM a microSD karty najdeme na levé hraně. RAZR se prodává se 16 GB paměťovou kartou. To je příjemný doplněk k 8 GB vnitřní paměti.
Pokud vás zajímají materiály, z nichž je RAZR vyroben, je to především hliník, kevlar a samozřejmě Gorilla Glass. Málokterý dnešní telefon vypadá exkluzivněji, než Droid RAZR. Hmotnost je příjemně nízká, ale pořád můžete telefonu věřit, že se neroztříští na několik kusů již při prvním pádu. Jediná výtka ke konstrukci telefonu se bude týkat poměrně širokého rámečku displeje.
Nad displejem si můžete všimnou malinkého čtverečku pod sklem. To je 1.3 MPx webkamera pro videohovory. Pod vrstvou Gorilla Glass se nachází 4.3 palcový Super AMOLED displej s rozlišením 960 x 540 pixelů (QHD). Žádné extra námitky vůči displeji zatím nejsou, ale přece jen obraz není tak „živý“ jak se předpokládalo. Je ostrý, má skvělý kontrast i jas, ale je zde nazelenalý odstín, který je patrný především při nastavení jasu na nízkou úroveň.
Droid RAZR nabízí velké množství kvalitního příslušenství. Zmínit se musím především o tzv. Lapdock 500 a Lapdock 100. Jsou to dokovací stanice ve formě notebooků, jejich displeje mají úhlopříčky 14″ a 10″. Ceny těchto skvělých pomocníků jsou 300 USD a 200 USD.
Výkon a výdrž na baterii
Procesor Texas Instuments OMAP 4430 v novém RAZRu možná není nejmodernější, ale s dvěma jádry a frekvencí 1.2 GHz by měl uspokojit skutečně každého uživatele. Gingerbread 2.3.5 tedy běží rychle a hladce. Objevilo se zde pár záseků zejména při přemisťování velkých widgetů, většina náročných aplikací běžela bez problémů. Srovnávací test Quadrant ukázal, že Droid RAZR je sice pomalejší než Galaxy S II, ale je rychlejší než Amaze 4G. Ostatní výsledky vypadají celkem vyrovnaně až na srovnání v benchmarku SunSpider 9.1. Zde Droid RAZR vyhrál na celé čáře. Překonal většinu Android smartphonů i iPhone 4S. Pokud chcete opravdu rychlé surfování na internetu, RAZR je pro vás to pravé.
Baterie v telefonu není vyjímatelná a má kapacitu 1780 mAh. To by mělo stačit na 8.5 dní pohotovostního režimu a 12.5 hodin hovoru, ale přežila jen něco málo přes 5 hodin. Při celodenním občasném používání telefon vydržel až do půlnoci. Při opatrném užívání by nejspíše vydržel i dva dny, ale s největší pravděpodobností bude nutné jej každý večer dobíjet.
Fotoaparát
Fotoaparát u RAZRu je docela podobný tomu u Droidu Bionic. Oba mají 8 MPx, 1080p video a LED blesk. Snímky pořízené venku za denního světla byly slušné, ale barvy byly trochu tlumené. Snímky v místnosti za umělého osvětlení byly přijatelné, ale bez blesku byla kvalita nižší. Droid RAZR nabízí překvapivě dobré makro snímky a závěrka je také velmi rychlá. Bohužel automatické ostření na tom tak skvěle není. Při natáčení videa lze zaznamenat slušnou reprodukci barev i výborné detaily ve stínech. Je zde i stabilizace obrazu, která není dokonalá, ale určitě pomůže.
Ukázkové fotografie:
Závěr
Tak co, podařilo se Motorole navázat na skvělé modely RAZR? Jednoznačně ano, nový Droid RAZR je ohromující už po stránce fyzické. Je tenčí než většina telefonů na trhu. Bohužel málokterý telefon je na tom výborně po stránce vzhledové i funkční. Stejně je to i u Droidu RAZR. Jeho skvělý vzhled a výborné zpracování je ta lepší stránka. Horší stránkou telefonu je pak opravdová funkčnost.
Ovšem nepochopte to špatně. RAZR není krásný pouze na povrchu. Jeho 1.2 GHz dvoujádrový procesor a 1 GB RAM z něj dělají vážného konkurenta pro ostatní high-end smartphony. Když pomineme horší baterii a širší rámeček displeje, RAZR je skvělá alternativa k modelům HTC Rezound nebo Samsung Galaxy Nexus. Pokud se do něj dostane i Android Ice Cream Sandwich, to bude teprve pecka.
Zdroj: Pocketnow